Holowanie automatu

Holowanie pojazdów z automatyczną skrzynią biegów jest zadaniem szczególnie trudnym i wymagającym. Wykonane nieprawidłowo, może prowadzić do poważnych konsekwencji i uszkodzenia auta.

Przede wszystkim absolutnie zabronione jest holowanie samochodu, jeśli doszło do awarii silnika (szczególnie w samochodach z hydropneumatycznym zawieszeniem), skrzyni biegów, uszkodzenia układu kierowniczego, hamulcowego lub wycieku oleju. Specyficzna budowa tego mechanizmu sprawia, że jest on smarowany olejem, a pompa pracuje tylko przy włączonym silniku. Dodatkowo producenci pojazdów z automatyczną skrzynią biegów zakazują holowania, jeśli koła napędowe stykają się z podłożem. Zalecenia dotyczą również dystansu i prędkości, z jaką można holować takie auto.

Biorąc pod uwagę powyższe obostrzenia, a także fakt, że często w momencie unieruchomienia auta, trudno zdiagnozować usterkę, lepiej skorzystać z profesjonalnej usługi holowania, niż ryzykować poważne uszkodzenie, pociągające za sobą kolejne wydatki. Specjaliści z naszej firmy jak najszybciej dotrą we wskazane przez Państwa miejsce i przy użyciu wysokiej klasy holownika odtransportują pojazd do serwisu lub warsztatu samochodowego.

Scroll to Top